Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trampské hry

trampske-hry-2017.jpg

Zabýváme se pořádáním trampských her. Jedná se především o klasické staré hry, kterými se bavili dávní trampové, ale nebráníme se i novějším. Potkat nás můžete na akcích jako jsou trampské hry, dětské dny, různá tábořiště, ale i na soukromých akcích. Snažíme se rozdávat dětem zážitky, kterými se bavili naši rodiče, prarodiče, praprarodiče atd... V pořádání her máme 10 let zkušeností a několik her každým rokem neustále přibývá. Většinou tyto akce provádíme bez nároků na honorář, tam, kde se neplatí vstupné, maximálně symbolické. Důležité je pro nás rozdávat dětem radost a smích, což se také daří. Třeba jednou obohatíme i Vaši akci.

 

V současné době usilujeme o zachování trampských her na Písku v Českém ráji, konající se každý druhý rok poslední sobotu v září, které jsou jednou z posledních podobných tradic místních trampů. Tyto trampské hry začaly pořádat osady Toulavých vlků a Old Yukon, následně byly a jsou až dodnes pořádané SOÚNem (SOÚN - Spojené osady údolí Nebáku). Původně tyto hry byly jen pro dospělé, ale protože každá generace stárne a trampů ubývá, hry se rozšířily i pro děti trampů ve snaze pokračovat v tradici. Momentálně se má situace tak, že letos měly být trampské hry poslední, ale jsou zrušené. Takže sháníme nadšence, trampy, kteří by tuto tradici pomohli táhnout nějaký čas dál. Byla by škoda toto vše pustit k vodě.

Zprávy o trampských hrách (ze 3.6.2016):
Po posledním vyjednávání je zrušení trampských her odvoláno s tím, že se pořádání ujmou mladší, tento rok ještě za pomoci starších. Z toho vyplývá, že se musí sehnat dostatečný počet trampů, kteří by byli ochotni přiložit ruku k dílu. Další informace po dalším červnovém vyjednávání ze SOUNem.

Aktuální zprávy o trampských hrách (ze 28.8.2016):
Po proběhlém táboráku na písku pořádané SOUNem bylo domluveno, že pokud se nám (osadě Zápolí) podaří bez větších potíží trampské hry uskutečnit na dobré úrovni, budeme moct další hry pod hlavičkou SOUNu pořádat i nadále. Bude rovněž možné jednat i o dalších akcích jako je Nebákovská struna, Habánův pochod a táborák na Písku. Pro pořádání těchto akcí je nás v současné době stále miminum, proto i nadále hledáme nejen trampské posily a kamarády, kteří by byli ochotni něco udělat nejen pro sebe, ale i pro druhé.

bonfire.png
 

poslední aktualizace 11.9.2016